Tesettür başörtü modelleri

Tesettür başörtü modelleri, başörtülü bayanların en önem verdiği, tesettür modelinin farklı, kolay ve hızlı bir şekilse yapılmasıdır. Birbirinden farklı çeşitte yapılan başörtü modelleri bulunmaktadır. Hint şeklinde bağlama yahut Arap şeklinde bağlanma modeli ile hem modern hem de daha tarz şekilde başörtünüzü bağlayabilirsiniz. Tesettür başörtü modelleri olarak sizlere hemen olarak Arap şeklinde bağlama modelini anlatmak istiyorum.

Hem Çabuk Hem De Arap Tarzı Bağlama Modeli:

Bir işiniz çıktı veya toplantınız ama hem şık hem de çok çabuk bir şekilde başörtünüzü bağlayıp kıyafetinizi giymeniz gerekiyor. Bu yüzden size çok güzel bir bağlama modelini anlatayım. Şal kullanarak çok rahat bir şekilde bu anlattığım bu modeli yapabilirsiniz. Çünkü eşarplarla istenilen sonuç alınmıyor ve bende şal kullanıyorum.

Şalımızı normal yerleştiriyoruz kafamıza önünü ayarladıktan sonra şalımızın sağ tarafının uzun kısmını sol omzumuza atıyoruz, diğer kalan kısmı da başımızın üst tarafına yerleştiriyoruz. İğne ile tutturunca, diğer kalan kısmını da alıp başımızın üstüne çapraz şeklinde yerleştiriyoruz. Önünü düzelttikten sonra iğne ile tutturuyoruz. Ve Arap tarzı şalımız hazır hem de çok kolay bir şekilde yapıyoruz.

Eğer daha basit ve gösterişsiz bir bağlama isterseniz de şöyle bir bağlama modeli daha bulunmaktadır. Şalınızın önünü düzelttikten sonra her iki ucunu da sağ tarafını diğer yana sol kısmını da diğer omzunuza atarak kullanabilirsiniz. İsterseniz arkadan iğne ile tutturup, açılmasını önleyebilirsiniz. Bu anlattığım çok basit bağlama modelleri ile hem daha kolay hem de daha çabuk bir şekilde artık bağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir