örgü şort modelleri

Örgü şort modelleri eski zamanlarda annelerimiz ve anneannelerimiz tarafından örülen giysilerdir. Ancak son zamanlarda bu örgü giysiler tekrar moda haline geldi ve pek çok ünlü isim bu örgü model kıyafetleri giyerek dikkat çekti. Örgü kıyafetler arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de örgü şortlar oldu. Bu yüzden hemen herkes internet üzerinden örgü şortlar nasıl örülür diye araştırmaya başladı. Bu yazıda sizlere örgü şortların nasıl doğru bir şekilde örülmesi gerektiğini anlatacağım.

Örgü Şort Örmek:

İlk önce örgü şortu kimin için öreceğinizi belirleyin. Bu şort bebek şortu mu olacak yoksa bir yetiştin insan şortu mu? Bunu belirledikten sonra örgü şort için istediğiniz renkteki ip alıp işe başlayabilirsiniz. Tabi örgüye başlayabilmek için 3 numara tığınız hep yanınızda olmalı. Tığ ile 44 ilmek attıktan sonra 4 ilmeği haroşa örgü, 36 ilmeği çift lastik örgü ve kalan 4 ilmeği de yine haroşa ters örgü örerek 5-6 sıra gidiyoruz.

Sonra şortun bel kısmını örüp devamında ilk dört ilmeği haroşa, 36 ilmeği düz örgü ve son 4 ilmeği haroşa örgü şeklinde 27 sıra kadar örüyoruz. Şort kısmının ağ bölümünü ilmek eksilterek örerek devam edeceğiniz örgünüzde son olarak gerekli örgüleri tamamlayıp şortunuzu bitirebilirsiniz. Böylece siz de bu yaz modaya ayak uydurarak örgü şort modelleri giyebilir ve size bakan kadınları kıskandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir