Örgü Kazak

Farklı desenlere ve örgü modellerine sahip olan örgü kazaklar, hem erkekler hem de kadınlar tarafından yıllardır tercih edilen kıyafetler arasındadır. Kış mevsimlerinde sandıklardan çıkardığımız bu kıyafetlerimiz, yünün verdiği ısıtıcı özelliği ile yaz mevsimine kadar elimizin altında bulunmaktadır. Modanın belirlediği renkler ile örülen kazaklar hem sıcak tutup hem de şık görünmenin bir aracıdır.

Örgü desenlerindeki artışla birlikte bunun kazaklara uygulanması, kazakların çeşitlerini arttıran bir diğer özellik arasındadır. Boğazlı yaka, ‘v’ yaka, yuvarlak yaka ve kayık yaka gibi farklı yaka çeşitlerinin de bulunması, yine kazak çeşitini arttıran özellikler arasındadır. Her sene farklı modellerin moda olduğu kazak çeşitlerinde bu sene salaş örgüleri ve Selanik örgüleri göz önünde tutulmaktadır. Renk olarak ise pastel ve koyu renkler tercih edilmektedir.

Günümüzde daha çok değerlenen örgü kazaklar, birçok insan tarafından severek kullanılmaktadır. Sadece kadınlar için değil; erkekler için de moda çerçevesi dahilinde oluşturulan bu kazaklar, sentetik gibi sağlıksız olan tekstil ürünlerinin çoğunu geride bırakmış durumda.

Örgü Kazak Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir