El Örgüleri

El örgüleri Türk el sanatları içinde en çok tercih edilenidir. El örücülüğünün yeri Türk sanatlarında çok fazladır. Boş zamanları değerlendirmek isteyen Türk kadınlarının en favori işidir. Basit araçlar kullanılarak yapılan el örgülerinde son zamanlarda çok farklı modeller üretilmektedir. Çeyiz geleneğinin hazırlanması konusunda da el örgüleri tercih edilmektedir. Elde yapılabilen bu modeller sayesinde her yerde kullanılabilecek ürünler oluşturulmaktadır. El emeğinin çok fazla olması nedeni ile çok kıymetli ürünlerdir. Çanta, paspas, zıbın, mayo, saç tokaları, havlu, pike takımları, tunikler, eldivenler ve daha pek çok ürünü örgü ile yapmak mümkündür.

Hayal Gücünüz El Emeğiniz

Her modelin kendine göre bir güzelliği ve şifresi bulunmaktadır. Farklı örgü uygulamaları sayesinde hayal gücü ile birlikte ortaya muhteşem ürünler çıkmaktadır. Gelecek kuşaklara da aktarılması adına gençlere de sevdirilmesi gerekmektedir.

2017 El Örgü Modelleri

Tunus işi patik modelleri, tığ ile yapılan bebek elbisesi modelleri, penye iplik ile yapılan sepet modelleri, asimetrik yelek modelleri, kalpli lif örnekleri, örgü ayıcık modelleri 2017 yılının en çok tercih edilen örgü modelleri arasında yer almaktadır.

El Örgüleri Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir