çocuk kukuletalı bere modelleri

çocuk kukuletalı bere modelleri, ilk önce yazımıza kukuletalı bere nedir? sorusunu cevaplamakla başlayalım. Kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden olan kukuletalı bere, yağmur, soğuk, kar gibi dış etkilere karşı başa geçirilen giysiye dikilmiş ya da ayrı olarak satılan başlık türüdür.

Genelde bayanların ve çocukların kullandığı bu şapka türü kışın hem sıcak tutar hem de görsel açıdan insana pozitif bir enerji verir. Her yerde satılan kukuletalı berelerden sizde kendinize ya da çocuğunuza alabilir, kışın rahatlıkla dışarı çıkabilirsiniz. Kukuletalı bereleri sadece hazır olarak üretilmemekte dilerseniz siz de bu güzel kukuletalardan kendinize ve çocuğunuza örebilir, kışlarınızı sıcak geçirebilirsiniz.

Kukuletalı Bere Nasıl Yapılır.

Peki, kışa uygun çocuk kukuletalı bereler nasıl örülür? Örmesi gerçekten çok kolay olan kukuletalı berelerden size bir çocuk örneği verelim ve sizde elinizin altındaki bu kolaylıktan yararlanın. Şimdi kukuletanın yapılışına geçebiliriz. İlk önce 4 numara şişlerle örülebilecek istediğiniz renk bir yün seçin.

Örülebilecek kukuletalı bere için yünden 1 yumak olması yeterlidir. Şişimize ilk olarak 100 ilmekle başlıyoruz. 3.5 ya da 4 cm kadar bir ters bir düz lastiğimizi ördükten sonra 1 sırayı tamamen düz örüyoruz. Bu şekilde 20 cm kadar ördükten sonra baştan ve sondan 1er tane kesiyoruz. Bu şekilde 4 ilmek kalana kadar kesiyoruz. Artık beremizi dikebilir ve ponponu taktıktan sonra kukuletalı beremizi çocuğunuz üstünde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir