çocuk hırka modelleri ve yapılışı

Çocuk hırka modelleri ve yapılışı giyim konusunda kız ya da erkek birçok güzel sevimli özel tasarımlara sahiptirler günümüzde gerek yerli gerek yabancı markalar çocuk giyim konusunda yarışırken bizlerin vazgeçilmezi ve alışılmışımız birçok tasarıma şapka çıkartacak güzellikte olan hırkalardır. Kız ya da erkek çocuk olsun terlediğinde üşüdüğünde yalnızca aksesuar olarak hırka kullandırırız. Hırkam modellerinin en güzel yanı örgünün en güzel yanı sizin hayal dünyanızı konuşturabilmeniz. Düşüncelerinizin zevkinizle hayat bulmasıdır.

Çocuk Hırkası Örnekleri Nelerdir?

Bu anlamda hırka modelleri Selanik, örgü, tığ işi gibi yöntemlerle çeşitli örgü boncuk toka gibi aksesuarlarla tamamlanmaktadır. Tabi ki bu anlamda çocuklara parçalarının kopması batması gibi tehlikeli durumlar açısından bu aksesuarları çıkan takılandan ziyade ekstra örgü ile rengârenk çiçek ya da geometrik desenlerle yumuşak formlarda tasarlayabiliriz. Kapüşonlu, bisiklet yaka, normal yaka veya düğme ve farklı kapanışlarla tasarlamak mümkün.

Genellikle canlı renkler ve fiyonklu tasarımlarla çocuk hırkası örnekleri aynı örnek ve lanse edilen kombinasyonu ön plana çıkaracak şapka ya da patik çorap gibi aksesuarlarla da bütünlenebilmektedir. Hırka çeşitlerinde düz haroşe gibi tarzın dışında hırka içerisinde tığ yardımı ile çeşitli delikli ya da büyük ilmek veya etek kısımlarında şekillendirme yapmak mümkündür. Düz renklerde ya da kendinden desenli modellerde örgü şekli en güzel farklılığı taşıyacak şekilde biçimler yaratır kol uçları ve etek uçlarında ise bu modellendirme kendini daha çok gösterir. Canlı renklerde bu modeller daha da gösterişli durmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir