Bebek Örgüleri

Bebeklerin kış mevsiminde soğuktan korunmasını sağlamak için bebek örgüleri temin etmek her anne babanın görevi. Sadece kıyafetlerinde değil, ev tekstili ürünlerinde de örgü ürünleri bulunabilmektedir. Örgü bebek battaniyeleri, örgü yelekler, patikler, kazaklar ve yastık kılıfları buna örnektir.

Bebek Örgülerinin Diğer Örgülerden Farkı

Örgü işlerinde kullanılan ipler genellikle ilerleyen zamanlarda iplerini salabilmektedir. Ancak bebek örgülerine uygun olması açısından iplerini salmayan özel örgü ipleri de üretiliyor. Bebek sağlığı ve güvenliği için bu ipler ile örgü yapmak daha uygun olabilir. Diğer örgü iplerinde olduğu gibi, bebek örgü iplerinde de farklı renk ve kalınlık seçenekleri kolaylıkla temin edilecektir. Böylelikle bebekler için hazırlanan örgü ürünlerinde de farklı modeller uygulanabilir. Genellikle çapraz örgü modelleri ve saç örgüsü olarak devam eden modeller tercih edilmektedir. Yeterli sıklıkta yapıldığı zaman tekrar eden çapraz örgüler çok şık duracaktır.

Kalın ve Sık Örgüler Uygun

Daha sıcak tutması açısından kalın ve sık örgüler ile hazırlanan ürünler bebekler için uygundur. Örgü battaniyeler yataklarına göre ayarlanabilir. Örgü ile yapılacak kazaklar ve yelekler, farklı süslemelerin de dahil edilebileceği düz örgü teknikleri ile kolayca hazırlanacaktır. Ayakkabı modelinde yapılabilen örgü patikler ise dışarıda dahi kullanılabilecek kadar sağlam şekilde örülebilir.

Bebek Örgüleri Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir