bebek hırka modelleri

Bebek hırka modelleri biz annelerin derdi bebeklerin kıyafetlerinin sık değiştirmesi ve üzerinde tutması en çok şikâyetçi olduğu konudur. Özellikle Kazaklar bebekleri sıktığından ve aynı zamanda da terlettiğinden çok tercih edilmez. Bunun yerine hırka ve yelek kullanılır.

Hırka ve yeleklerde artık polar modeller rakip olmaya çalışsa da örgü her zaman zirvededir. Örgü örmeyi biliyorsanız, ya da hiç bilmiyor ve ilk defa yapacaksanız, o imrendiğiniz modellerdeki hissedeceğimiz konu hırkaların nasıl yapıldığını aşağıda size bahsedeceğiz.

Bebek Hırka Örgüsü Nasıl Yapılır?

Bir örgüye başlamadan önce renk ve şiş seçimi yapılmalıdır. Eğer bebeğimiz kız ise pembe tonları, erkek ise mavi ve koyu tonlar seçilir. Size bahsedeceğimiz konu erkek bebek hırka tarifi; sadece renk değil örgü modeli de cinsiyete göre seçilir. Erkek bebeğe saç örgüsü değil de pirinçli modeller seçmek daha uygun olacaktır.

Pirinçli modellere baktığımızda çift renk kullanıldığını görürüz. Burada mavinin yanına beyaz veya krem rengi seçmeniz uygundur. Örgümüze geçelim: Şişlerimize ilmek atmak için yün ipini gerektiği uzunlukta bırakarak ilmek atarız.

Haraşolu pirinç öreceksek 1 ilmek düz bir ilmek ters şeklinde devam ederiz, örneğin arka yüzünü çeviririz ve bu ilmekler haraşo örülür, arkayı çevirdiğimizde ise düz olan ilmekleri ters örerek devam ederiz. Bu işlemeistediğmiz uzunlukta bu şekilde devam ederiz. Kolay bir örgü çeşididir, şimdiden kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir