Bayan kazak modelleri

Bayan kazak modelleri 2015 ;

Kışa göre bayan kazak nasıl örülür beden ölçünüze göre başlayacağınız örgünüze iki sıra düz iki sıra ters örerek devam edip üç parmak lastik örüyoruz. ( 38 beden için akıllı ip üç buçuk numara şiş yetmiş ilmek) Lastik kısmı bittikten sonra koltuk altına kadar düz örgü örüyoruz koltuk altı kısmında üç ilmek kesip örgüye devam ediyoruz yaklaşık bir buçuk karış ördükten sonra kazağın arka kısmını bitirip kesiyoruz.

Kırk ilmekle ön parçaya başlayıp gene iki ters iki düz üç parmak lastik örüyoruz dokuz sırayı haroşa örüyoruz ve dört parmakta bir düğme iliği için ilk sırada üç ilmek örüp üç ilmeği kesiyoruz kalan üç ilmeği normal örüyoruz dönüşte kestiğimiz yerde üç ilmek artırım uyguluyoruz. Sonra kol altına kadar düz örüyoruz kol altına geldiğimizde gene tek seferde üç ilmek kesiyoruz. Sırt kısmı gibi aynı boya gelene kadar örüyoruz ve kesip bitiriyoruz diğer parça içinde sadece düğme iliği koymadan örgümüzü başlayıp bitiriyoruz.

Kollar

Sıra geldi kollara ( 38 beden için yirmi dört çift başlayarak) kol ölçülerinizde başlayıp üç sıra iki ters iki düz lastik örüp lastiğin bitiminde beş sıra her sırada iki taraftan da birer tane artırıyoruz. Koltuk altı kısmına kadar düz örüp koltuk altında her iki taraftan da tek seferde üç ilmeği tek seferde kesip bir sıra ördükten sonra tamamen kesiyoruz. Kolları ve diğer parçaları birleştirip tamamlıyoruz.

Yaka

Yaka yapımı; Hırka bitti şimdi misinalı şişle yaka kısmında örgünün üstüne batıp çıkarak yaka kısmını tamamen dolanıyoruz ve dört parmak iki ters iki düz örüp kesiyoruz ve yakamızda tamam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir